YouTube Videoları Instagram’a Nasıl Yüklenir?

YouTube Videoları Instagram’a Nasıl Yüklenir?

Günümüz yaşam koşulları itibari ile her bireyin dünyadan haberdar olmak ya da sanal ortamlarda vakit geçirmek adına bilgisayarları ve ya telefon ve tabletleri birbirine bağlanmayı sağlayan internet ağı üzerinde birçok uygulama ile ve ya platform üzerinden birbiri ile takipleşmektedirler. Bu takipleşmekte olan bireyler başkalarının paylaştığı video, resim ve ya herhangi bir konu üzerinde ki olayları takip edebilirken bir yandan da kendi yaşamıyla ilgili de birçok şey paylaşmaktadır.

En çok kullanılan uygulamalar

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde ve tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalardan bazıları şunlardır; Youtube, Facebook, İnstagram, swarm vb. daha birçok uygulama vardır.

İnstagram; En çok kullanılan uygulamalardan biri olmakla berber kullanımı basit ve kullanışlı olan bir uygulamadır. Uygulamayı açtığınızda takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı video ve resimleri görürsünüz. Paylaşılan resim ve ya video ya çift tıklayarak ya da paylaşımın sol alt kısmında bulunan kalp işaretiyle paylaşımı beğendiğinizi belirtebilirsiniz. Paylaşımın sol alt kısmında kalp işaretinin yanında bulunan konuşma balonuna tıklayarak paylaşıma yorum yapabilir ve ya en sonda bulunan gönderim tıkına basarak beğendiğiniz paylaşımı görmesini istediğiniz arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. İnstagram’a video ve resim paylaşımında bulunabilirsiniz. Bunu için uygulamada bulunan artı işaretine bastığınızda program cihazınızda ki resim ve videolara erişecektir. Bunlar içinde paylaşmak istediğiniz dosyayı seçip yayınlayabilirsiniz.

YouTube Videoları Instagram’a Nasıl Yüklenir?

Youtube’den video paylaşmak için öncelikle paylaşım yapacağınız videoyu cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. İndirme için kullanımı basit uygulamalar bulunmaktadır bunlardan bazıları savefrom.com veya Tube2gram.com gibi uygulamalardır. Youtubeden indirdiğiniz videoyu instagram uygulamasına girdikten sonra artı tuşuna basıp cihazınızdan paylaşacağınız dosyayı seçersiniz gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra ilerle sekmesinden dosyanızı paylaşabilirsiniz.

Beğen  8
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir