WhatsApp Web’e Gelen Yeni Özellik

WhatsApp Web’e Gelen Yeni Özellik

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp bundan kısa bir süre önce Snapchat ve Instagram programlarında bulunan anlık durum paylaşma seçeneğini (status) WhatsApp üzerinden de aktif hale getirmişti. WhatsApp bu özelliği getirdikten sonra, WhatsApp’a bilgisayarlar üzerinden girme imkanı sağlayan WhatsApp web uygulamasına da bu uygulamayı getirmiştir. Kullanıcılar tarafından WhatsApp durum özelliği pek kullanılmadığı biliniyor. Hatta çoğu kullanıcı WhatsApp uygulamasından durum özelliğinin kaldırılması için bir çok şikayet mailleri atıyorlar. Bu özelliği sık sık kullanan bazı WhatsApp kullanıcıları bu özelliğin WhatsApp web sürümüne gelmesi için sürekli istek mailleri atıyorlardı. Bu özelliğin gelmesi en çok bu özelliği sıkça kullanan kullanıcıları sevindirmektedir.

Status Nedir?

Status hakkında bilgi sahibi olmayanlar için ise status gün içerisinde anlık olarak fotoğraf ya da video destekli durum bildirimi yapılmasıdır. Bu özelliğin diğer fotoğraf ve video paylaşımlarından ayıran en farklı yanı paylaşılan içeriğin belli bir zaman aralığında otomatik olarak silinmesidir. Bu süre genellikle 24 saatlik bir süreyi kapsamaktadır.

Tercih Edilen Bir Özellik Mi?

ilk önce Snapchat adlı programda kullanılmaya başlamış. Ardından Instagram programı bu özelliği kendi ana sayfasına taşıyıp status özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Bu iki programın ardından ise WhatsApp bu özelliği kullanmaya başlamıştır. İlk başlarda WhatsApp üzerinden durumözelliği çok fazla yadırgandı. WhatsApp yetkililerinin yaptığı açıklamada status özelliğini günlük yaklaşık olarak 250 milyon insan kullanıyor. Eğer bu açıklamadaki veriler gerçeği yansıtıyorsa bu özelliği piyasaya ilk sunan program olan Snapchat uygulamasının aktif kullanıcı sayısı 160 milyon olduğu göz önüne alınarak WhatsApp durum özelliği çokça kullanılan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Beğen  9
Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir