WhatsApp’a Çıkartma Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Çıkartma Özelliği Geliyor

Günümüzün popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan whatsapp; yeni güncellemeler ile daha kullanışlı ve bazı kullanıcılar için oldukça eğlenceli bir hal almaya başlıyor. Çıktığı günden bu güne milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulama oldu. Bu kadar yaygınlaşması sonucu GSM operatörlerinin sms paketleri satışlarında düşüşler yaşamasına sebep oldu.

Facebook tarafından satın alınmış olan instagram ve whatsapp’ta facebook şirketinin çatısı altında barınmakta. Dünya üzerinde milyarlarca insanın kullandığı bu üç büyük uygulamaya sahip olan şirket, daha önce durum özelliğini getirmişti. Bu durum özelliğinin, ilk olarak snapchat uygulamasında “hikayeler” adı ile ortaya çıktığı bilinmekte. Bu özellik snapchat’ten sonra facebook, instagram ve en sonda whatsapp’a gelmişti.

Kullanıcılar tarafında oldukça beğenilerek kullanılan durum özelliği yeni güncellemeler alması sonucu daha da kullanışlı bir hal almıştı. Durum güncellemesi ilk başlarda fotoğraf, gif ve video olarak yapılıyorken daha sonra ise metin destekli durum özelliği gelmişti. Şimdilerde gelecek olan yeni durum özelliği ise, daha önce instagram’da var olan çıkartma özelliği gelecek.

WhatsApp Çıkartma Özelliği Nedir?

Gelecek olan çıkartma özelliği çeşitli emoji ve stickerlardan oluşacak. Gelecek olan bu çıkartma özelliği sayesinde artık durumlarınız da; fotoğraflarınıza çeşitli emojiler ve sticker’lar ekleyebileceksiniz.

Yeni çıkartmalar özelliği ilk olarak AppStore’da yayınlanan 2.17.50 sürümü ile kendisini gösterdi. Bir mesajlaşma uygulamasından ziyade, bir sosyal mecra gibi kullanılmaya başlanan whatsapp, gelen hikayeler özelliğinden sonra özellikle genç nüfus tarafından ilgi ile kullanılmaya başlandı. Rehberinizde ekli olan kişilerin görebileceği 24 saat geçerli olan hikayeler paylaşmanıza olanak tanıyan whatsapp; bu hikayeler özelliği üzerine daha ağırlık verip, daha çok güncelleme yapacak gibi görünüyor. Gelecek olan çıkartmaların zaman ile yeni çıkartmalara sahip olacak gibi görünüyor.

Beğen  3
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir