Twitter Tarihinin Beğeni Rekoru Kıran Tweetleri

Twitter Tarihinin Beğeni Rekoru Kıran Tweetleri

En çok beğenilen tweetlere bakıldığında, eski Amerika başkanı Barack Obama’nın tweetlerinin en çok beğenilenler arasında olduğu açıktır. En çok beğenilen ilk 10 tweete bakıldığında, Barack Obama 6 defa yer almaktadır. Ayrıca, ilk sırada bulunan, ırkçılık hakkındaki tweeti ile Barack Obama’dır. Twitter tarihinin beğeni rekoru kıran tweetleri sıralamasında ikinciliği alan Ariana Grande’dır. Üçüncü sıra ise Ellen DeGeneres’e gitmektedir. 8. sırayı Linkin Park ve 10.sırayı ise Hillary Clinton almaktadır.

En Çok Beğenilen 10 Tweetin İlk 5 Sıralaması

İlk sırada, az öncede belirtildiği gibi, eski Amerika başkanı Barack Obama bulunmaktadır. Irkçılık hakkında yazdığı tweet 4 milyondan fazla beğeni almıştır. İkinci sırada, Mayıs ayında gerçekleştirilen ‘Manchester terör saldırısı’ ile ilgili attığı tweet ile Ariana Grande yer almaktadır. Ariana tweetinde çok üzgün olduğunu ve söyleyecek sözü olmadığını ifade etmiştir. Üçüncü sırada Oscar’da çekilen fotoğraf ile Ellen DeGeneres bulunmaktadır. Ellen DeGeneres, fotoğrafın altına ‘gelmiş geçmiş en iyi fotoğraf’ diye yazmıştır. Dördüncü sırada, John McCain’in kansere yakalandıktan sonra Barack Obama’nın attığı tweet yer almaktadır. Beşinci sırada ise yine Barack Obama bulunmaktadır.

En Çok Beğenilen 10 Tweetin Son 5 Sıralaması Twitter tarihinin beğeni rekoru kıran tweetleri sıralamasında, altıncılığı alan eski Amerika başkanı Barack Obama’dır. Yedinci sıra da eski Amerika başkanı Barack Obama’ya gitmektedir. Sekizinci sıraya bakıldığında, ünlü şarkıcı Chester Bennington’ın vefatından sonra, Linkin Park’ın attığı bir fotoğraf yer almaktadır. Dokuzuncu sıra Obama’nın babalar gününü kutladığı tweeti vardır. Onuncu sırada, Donald Trump’a kaybettikten sonra, Hillary Clinton’ın paylaştığı tweet bulunmaktadır. Hillary Clinton tweetinde küçük kızların, değerli ve güçlü olduklarından asla şüphe etmemelerini söylemiştir ve bu tweet 1 milyondan fazla beğeni almıştır.

 

Beğen  6
Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir