Telefon Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Telefon Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Telefonlar artık hayatımızın içine giren, hayatımızı kolaylaştıran en değerli parçamız haline geldi. Gün geçtikçe farklı model ve donanımlarla piyasaya sürülen telefonlar, son 5-6 yılda ise akıllı diye nitelendirebileceğimiz işletim sistemleri ile bizlere etki ederek üst düzey kullanım olanakları sunmakta. Günümüzde teknolojinin çok hızlı geliştiğini biliyoruz ve bu gelişim hızından telefonların da payını aldığını gözle görünür şekilde fark edebiliyoruz. Günümüzde üretilen telefonların hemen hemen hepsi akıllı telefon statüsünde olduğuna göre alacağımız telefonun hangi özelliğine dikkat etmeliyiz: Ekran özellikleri, batarya kullanım süresi, dış kasa özellikleri, bellek kapasiteleri, işlemci, kamera özellikleri. . .

Telefon Alırken Seçimlerimiz Ne Olmalı

Örneğin ekran seçimi konusunda problem yaşadığımız doğrudur. Ekranın donanımsal özellikleri ve renklerin canlılığı gibi birçok konuda kararsız kalabiliriz. Bu konularda zorlanmak istemiyorsak Gorilla Glass cam tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Bu sayede ekranınızın dayanıklılığı artacak ve bunun yanında minimum Süper Amoled ekran kalitesine sahip bir seçim yaparsanız problem yaşamazsınız. Telefonun dış kasası için ise günümüzde çok fazla karşılaştığımız yumuşak plastik yerine daha dayanıklı maddelerden üretilmiş kasalar sizi memnun kılar. Batarya konusunda ise telefonu oyun için alıyorsanız veya telefondan yüksek performans bekliyorsanız orijinal bataryalar kullanmanız ve kaliteli ürün kullanmanız daha iyi olur. Bellek kapasitesi konusunda RAM kapasitenizin en az 2 GB olmasını ve saklama kapasitesinin de en az 16 GB olmasını tavsiye edebiliriz.

Çünkü gerek yüklediğiniz programlar gerek kişisel kullanımlarınız bu kapasiteyi rahatlıkla dolduruyor. İşletim sistemi ve işlemci özelliği konusunda Android işletim sisteminim daha esnek olması, IOS işlemcinin daha sıkı denetimle çalışması ve Windows işletim sisteminin mağazasında bulunan eksiklikler kriter olarak göz önünde bulundurulabilir. Peki, son olarak kamerası nasıl olmalı? Kameranın lensi yapısı, diyafram genişliği çok önemli bir detaydır.  İşte seçimlerimizi etkileyecek kriterleri sizinle paylaştık.  Teknoloji her zaman gelişiyor.

Beğen  8
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir