İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir? Son zamanlarda istenmeyen aramalar insanları çok fazla rahatsız etmeye başladı. Bunlar kötü niyetli, dolandırıcılar, reklam yapmak isteyen markalar veya konuşmak istemediğimiz tanıdıklar olabiliyor. Bu rahatsız edici aramalardan kurtulmanın tabi ki yolları var bu yazıda bunlardan kurtulmanın yollarını göreceksiniz.

Çağrı Geçmişinden Engellemeyi Deneyin

Stok android numaraları direkt olarak çağrı geçmişinden engelleme olanağı veriyor. Çağrı geçmişi sayfasında engellemek istediğiniz numaraya uzun süre dokunduğunuzda karşınıza numarayı engelle seçeneği zaten gelecektir. Bu seçeneğin konumu android üreticinizin kişiselleştirmesine göre konumu değişebilir. Bu şekilde almak istemediğiniz çağrılara maruz kalmazsınız.

Çağrı Engelleme Uygulamaları

Yukarıdaki yöntem işinize yaramadıysa ve ya daha kapsamlı bir çözüm arıyorsanız aşağıdaki uygulamalara da göz atabilirsiniz. MR. NUMBER: ücretsiz olan bu uygulamada almak istemediğiniz çağrıları sınıflandırabiliyorsunuz: Sahtekarlık için arayan numaralar, spam numaraları ve listenizdeki bilinmeyen tüm numaralar.

Call Blocker Free

Bu uygulama numaraları ayrı ayrı sınıflandırmak yerine kara liste ve beyaz liste olarak ikiye ayrılıyor. Bu uygulama sadece belirli aramaları kabul etmek isteyen kişiler için de oldukça kullanışlı.

Truecaller

Kurulumu diğerlerine göre biraz daha karmaşık olan bu uygulama telefon numaranızı onaylayıp hesap açmanızı istiyor.(Google, Facebook, LinkedIn ile de hesap açabilirsiniz.). Uygulama ana ekranından herhangi bir numara ile ilgili bilgi alabiliyorsunuz. Block sekmesinde ise diğer kullanıcıların engellediği numaraları görebiliyor ve daha siz rahatsız etmedin numaraları engelleyebiliyorsunuz. Truecaller ile gizli aramaların tümünü engelleyebilir ve engelleme işleminin tam olarak ne yapacağını(çağrının ret mi edileceğini veya sessizce çalmaya devam mı edeceğini) seçebiliyorsunuz. belirli bir alan kodunu veya 8002lü numaralardan gelen bütün çağrıları engellemenize de olanak sağlıyor. Bu özellikleri ile Truecaller kullanıcılar için diğer uygulamalardan sıyrılarak öne çıkmayı başarıyor.

İstenmeyen Numaralar

Beğen  9
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir